Mehmet Altıoklar

Mehmet Altıoklar

Mehmet Altıoklar As Leader Liderlik Okulu bünyesinde Liderlik Eğitimleri vermekte ve Lider Koçluğu yapmaktadır. Ayrıca Lider Gelişim Programı olan Leadership Journey Program Liderlerindendir. Adler International Learning mezunu, PCC ünvanlı bir profesyonel koçtur.

Altıoklar 16 yılı medya, sinema, televizyon endüstrilerinin işletme ve yapımcılık olmak üzere iki ayrı alanında üst düzey (CEO) yönetici ve girişimci (yapımcı) olarak geçmiş 23 yıllık iş deneyimine sahiptir.

Cineplex Odeon ve AFM sinemaları’nda CEO görevini yerine getirirken Türkiye’de sinema salonu işletmeciliğinde sektörün öncüsü oldu. AFM sinemalarını İstanbul menkul kıymetler borsasında halka açtı.

2005 yılında, bu iki başarılı profesyonel deneyimden sonra yapım şirketi kurdu ve 5 adet uzun metraj film 900 bölüm üzerinde dizi film yapımı gerçekleştirdi. FİYAB (Film Yapımcıları Meslek Birliği), TFA (Türkiye Film Akademisi) gibi örgütlerde başkan yardımcılığı yaptı. Türk filmlerini destekleme fonu komisyonunda 2 sene görev yaparak 3,000 civarında projeyi gözden geçirip destek konusunda görüş bildirdi.

Altıoklar iş yaşamından önce Galatasaray alt yapısında başladığı basketbol kariyerini yine Galatasaray’da sürdürerek 1985 ve 1986 yıllarında iki yıl üst üste şampiyon olan ve ilk Cumhurbaşkanlığı kupasını kazanan takımın 2.kaptanlığını yaptı. Yıldız ve genç seviyelerinde 10 kez milli formayı giydi.

Altıoklar CEO seviyesinde yöneticilik, film ve diziler yapan bir yapımcı olarak girişimcilik ve milli formayı giymiş ve şampiyonluklar yaşamış profesyonel sporculuk ile kazandığı tüm deneyim ve bakış açılarını koçluğuna taşımıştır. Mehmet Altıoklar aşağıdaki okulları bitirmiştir:

Galatasaray Lisesi

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği

Koç Üniversitesi EMBA

İngilizce, Fransızca ve temel seviyede İspanyolca konuşmaktadır.

Eğitimci ve Koçlarımız

Vedat Erol

Eğitimci ve Lider Koçu (MCC, ACPC)

Oya Esgin Erol

Eğitimci, Lider Koçu

Aynur Darian

Eğitimci ve Lider Koçu, ACC

H. Cenk Doğru

Eğitimci, Profesyonel Koç, PCC

Meltem Kınacı

Eğitimci, Profesyonel Koç, PCC

Mine Balık

Eğitimci ve Lider Koçu

Mehmet Altıoklar

Eğitimci, Profesyonel Koç, PCC, ACPC

As Leader

P : +90 (212) 270 82 92

M : +90 (533) 496 44 14

E : [email protected]